Co obejmuje ubezpieczenie PZU?

PZU to popularne i cenione przez klientów ubezpieczenie, które obejmuje szeroki zakres usług. Warto jest dowiedzieć się, co dokładnie obejmuje ubezpieczenie PZU i jakie korzyści można z niego osiągnąć.


PZU W Razie Wypadku ułatwi Ci życie w przypadku, gdy doznajesz poważnych obrażeń w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Dzięki ubezpieczeniu masz pewność, że będziesz chroniony finansowo, a w przypadku śmierci bliskiej osoby otrzymasz wsparcie.

Czy warto ubezpieczyć się na życie?

Birkner Insurance Agency przekonuje, że tak. Wyjaśnia, dlaczego warto rozważyć wykupienie takiej polisy: „Policja na życie to gwarancja stabilności finansowej najbliższych po śmierci ubezpieczonego. Świadczenie zapewni też dobry start jego dzieciom”.

Zdecydowanie większość z nas ma rodzinę. Co się stanie, jeśli kiedyś odejdziemy? Czy nasi bliscy poradzą sobie ze sobą? Kto będzie płacił rachunki oraz utrzymywał cały dom? Jakie będzie miały nasze dzieci – pod względem materialnym i emocjonalnym? Utrata osoby bliskiej to trudne doświadczenie, ale moglibyśmy ułatwić ten czas naszej rodzinie, jeśli już teraz pomyślimy o ubezpieczeniu na życie.

Kiedy warto kupować ubezpieczenie na życie i dożycie?

System emerytalny w Polsce nie jest idealny, dlatego powinieneś rozważyć dodatkowe zabezpieczenia na czas, kiedy będziesz na emeryturze. Jeśli chcesz zapewnić sobie wsparcie finansowe, powinieneś wykupić ubezpieczenie na dożycie, którego okres zapadalności pokryje się z czasem przejścia na emeryturę.

Ubezpieczenie polisy do życia to dobre rozwiązanie dla osób planujących swoje finansowe przyszłości. Jego celem jest zabezpieczenie bliskich osób ubezpieczonego w sytuacji jego śmierci. Poza tym można liczyć także na ochronę ubezpieczającego w przypadku inwalidztwa czy pobytu w szpitalu powyżej 30 dni (lub kilkutygodniowym pobytem w szpitalu). Kupując taki produkt warto pamiętać o odpowiednim dopasowaniu go do swoich możliwości i potrzeb.

Co to są ubezpieczenia na życie?

Ubezpieczenia na życie to ubezpieczenia, które zabezpieczają przed skutkami utraty życia lub zdrowia. Mogą być one wykupione przez osobę fizyczną, np. w celu zabezpieczenia rodziny czy bliskich, albo przez firmę, jako dodatek do ubezpieczenia grupowego.

Ubezpieczenie na życie ma na celu ochronę życia i zdrowia ludzi poprzez gwarantowanie im świadczeń w postaci sum ubezpieczenia w razie śmierci, dożycia określonego wieku lub wypadku. Kluczowe jest tutaj określenie ryzyka, które chcemy ubezpieczyć oraz korzystania ze składki ubezpieczeniowej – im większa jest składka, tym większa suma ubezpieczenia możemy ustrzelić.

Najważniejsze cechy ubezpirania na życie to: ochrona na wypadek śmierci, dożycia określonego wieku lub niesprzyjających warunków (powstania kalectwa), dostosowany do potrzeb i możliwości każdego członka rodziny. Decyzja o podpisaniu umowy warto poprzedzić rozeznaniem rynku ofert dostępnych na naszym rynku – warto poszerzyć swoje horyzont

Ile wynosi polisa po śmierci?

Wysokość zasiłku pogrzebowego w przypadku członka rodziny wynosi 4000 zł — bez względu na wysokość poniesionych kosztów. Wniosek o zasiłek pogrzebowy należy złożyć w ciągu 12 miesięcy od dnia śmierci rodzica.

Ile trzeba leżeć w szpitalu żeby dostać pieniądze z PZU?

Otrzymasz świadczenie wypłacone przez PZU, jeśli trafisz do szpitala na dłużej niż 3 dni lub na oddział intensywnej terapii na dłużej niż 48 godzin.

Kiedy wygasa ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie i dożycie ma zapewnić nam ochronę oraz zagwarantować środki z tytułu dożycia końca umowy. Umowa jest zatem zawierana na dłuższy okres czasu – 5, 10 czy 20 lat. Część towarzystw ubezpieczeniowych nie przewiduje umowy krótszej niż 10 lat.

Jakie ubezpieczenia warto mieć?

Najpopularniejsze jest ubezpieczenie samochodu, poza obowiązkowym OC, kierowcy wykupują AC. Autocasco w przeciwieństwie do OC jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Warto je mieć na wypadek kradzieży auta, a także stłuczki czy szkodliwych dla pojazdu warunków atmosferycznych.Pozwala ono na pokrycie kosztów naprawy lub wymiany samochodu w przypadku szkody całkowitej.


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Add Comment *

Name *

Email *

Website