AXA to francuska firma ubezpieczeniowa, która ma w swojej ofercie m.in. ubezpieczenie na życie, majątkowe, chorobowe, turystyczne, a także OC i AC. Od 2021 r. weszła w skład grupy UNIQA i wciąż prowadzi swoją działalność w zakresie usług ubezpieczeniowych. Obecnie stanowi 5. co do wielkości grupę ubezpieczeniową w Polsce z bogatą ofertą skierowaną do osób prywatnych małych średnich i dużych przedsiębiorstw, ich pracowników, spółdzielni mieszkaniowych i ich mieszkańców.

Jaki adres ma siedziba AXA?

Grupa ubezpieczeniowa UNIQA, do której została włączona firma AXA ma wiele oddziałów, placówek agencyjnych i przedstawicielstw w całej Polsce. Mapę wszystkich placówek znajdziesz na stronie internetowej. Oddziały znajdują się w takich miastach jak Warszawa, Radom, Siedlce, Kielce, Rzeszów, Lublin, Kraków, Katowice, Częstochowa, Bydgoszcz, Poznań, Szczecin, Wrocław.

 

Siedziba główna: ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa

 

Adresy oddziałów w największych miastach w Polsce:

 

Radom: ul. Czachowskiego 34 lok. 9, 26-600 Radom

Siedlce: ul. Sportowa 13, 08-110 Siedlce

Kielce: ul. Nowy Świat 52, 25-516 Kielce

Rzeszów: ul. Piłsudskiego 32, 35-001 Rzeszów

Lublin: ul Jana Sawy 2, 20-632 Lublin

Kraków: ul. Bajana 4, 31-465 Kraków; ul. Basztowa 23, 31-156 Kraków; ul. Dauna 73

30-629 Kraków; ul. Świętokrzyska 12, 30-315 Kraków

Wrocław: ul. Paprotna 8, 51-117 Wrocław

Bydgoszcz: ul. Morska 8,85-722 Bydgoszcz; ul. Marii Konopnickiej 64, 85-124 Bydgoszcz

Szczecin: ul. Aleja Wojska Polskiego 156, 71-335 Szczecin

Poznań: ul. Milczańska 1, 61-131 Poznań; ul. Piątkowska 118/33, 60-649 Poznań

Gdańsk: ul. Norwida 4, 80-280 Gdańsk

Toruń: ul. Żółkiewskiego 31, 87-100 Toruń

 

Godziny otwarcia biura: pon – pt: 8.00-16.00

Jak skontaktować się z AXA?

W sprawie zakupu lub przedłużenia ważności polisy, zgłoszenia roszczeń szkody, uzyskania pomocy assistance możesz skontaktować się z doradcą UNIQA przez infolinię.

 

Numer telefonu: 22 599 95 22

 

Możesz od razu zadzwonić na infolinię lub skorzystać z opcji zamówienia szybkiego i bezpłatnego kontaktu. Wystarczy w rozwijanym menu wybrać temat, który Cię interesuje, wybrać rozmowę z doradcą UNIQA i podać swój numer telefonu.

 

Jeszcze innym sposobem na skontaktowanie się z firmą jest chat online dostępny na stronie internetowej UNIQA. Po wybraniu ikonki chatu, znajdującej się po prawej części interfejsu otworzy Ci się konwersacja, w której możesz opisać swoje żądanie lub problem i załatwić sprawę. Chat online jest podzielony tematycznie na dom, samochód, podróż oraz życie i zdrowie, co pozwala bardziej precyzyjnie odpowiedzieć na pytania.

 

Na stronie internetowej UNIQA w zakładce “Obsługa i kontakt” możesz załatwić wiele spraw bez wychodzenia z domu. Strona udostępnia możliwość złożenia formularza online. Udostępniane są formularze dotyczące ubezpieczeń w zakresie:

 • samochód,
 • życie i zdrowie,
 • dom i mieszkanie
 • turystyka i podróż,
 • spółdzielnie i wspólnoty,
 • emerytury i inwestycje.

 

Jeśli posiadasz ubezpieczenie samochodowe w AXA możesz internetowo zgłosić sprzedaż lub kupno samochodu, sprawdzić ofertę przedłużenia polisy, zgłosić szkodę, zgłosić demontaż lub wyrejestrowanie pojazdu, zmienić dane na polisie, zgłosić lub znieść cesję, wypowiedzieć umowę, zgłosić reklamację oraz zmienić zakres wypowiedzenia.

 

W przypadku spraw związanych z ubezpieczeniem mieszkaniowym możesz na formularzu online sprawdzić ofertę przedłużenia polisy, zamówić dokumenty, dokonać płatności, zgłosić szkodę, zgłosić lub znieść cesję i inne. Możesz internetowo zdecydować się na założenie takich programów zabezpieczeń emerytalnych i inwestycyjnych jak: Indywidualne Konto Emerytalne, Indywidualne Zabezpieczenie Emerytalne, Pracownicze Plany Kapitałowe dla Pracowników.

 

Ponadto na formularzu możesz załatwić sprawy związane z ubezpieczeniem zdrowia i życia tj. zgłosić zdarzenie, sprawdzić status zdarzenia, zmienić dane osobowe na polisie, zgłosić reklamację czy też dokonać płatności. Online możesz także skontaktować się w sprawie ubezpieczeń turystycznych, ubezpieczeń dla spółdzielni i wspólnot oraz ubezpieczeń dla małych i średnich firm.

Jak sprawdzić ubezpieczenie w AXA?

Z ofertą ubezpieczeń możesz zapoznać się bezpośrednio na stronie internetowej UNIQA. Firma ubezpieczeniowa oferuje szeroki wybór polis dla klientów indywidualnych. Po wybraniu rodzaju polisy, możesz obliczyć składkę na podstawie wprowadzonych danych. Firma oferuje m.in. atrakcyjne ubezpieczenie OC z niską składką oraz korzystne ubezpieczenie domu lub mieszkania nawet do 400 000 zł.

 

Po wypełnieniu niezbędnych danych w formularzu, system oblicza składkę ubezpieczenia, a następnie prosi o numer kontaktowy. W ciągu kilku minut konsultant ubezpieczeniowy oddzwoni i ustali z Tobą szczegóły umowy. Co istotne możesz zawrzeć umowę na polisę przez internet bez wychodzenia z domu.

Ile płacą za pobyt w szpitalu AXA?

W związku z pobytem w szpitalu w celu leczenia obrażeń ubezpieczonemu w AXA przysługuje świadczenie w wysokości:

 • 1% sumy ubezpieczenia za każdy z pierwszych 14 dni pobytu w szpitalu,
 • 0,5% sumy ubezpieczenia za 15 i każdy kolejny dzień pobytu w szpitalu.

 

Tak samo wygląda sytuacja, w której ubezpieczony przebywa w szpitalu w związku z leczeniem obrażeń, jak i chorobą.

 

W przypadku pobytu w szpitalu w celu leczenia choroby ubezpieczonemu przysługuje 0,5% sumy ubezpieczenia z tytułu umowy dodatkowej za każdy dzień pobytu w placówce szpitalnej.

 

Warto zaznaczyć, że odpowiedzialność polisy w AXA ogranicza się do wypłaty świadczeń za 100 dni pobytu w szpitalu. Po przekroczeniu, w przypadku przedłużenia obowiązywania umowy dodatkowej na kolejny okres ubezpieczenia, ochrona zostanie wznowiona.

Czy AXA jest wiarygodna?

Firma AXA działa na polskim rynku od 2006 roku i prężnie działa w branży ubezpieczeń. Szybkość działania, minimum formalności i tworzenie atrakcyjnej oferty dla klientów sprawia, że obecnie działający ubezpieczyciel pod nazwą UNIQA cieszy się dużą renomą na rynku.

 

O jakości oferowanych polis świadczą liczne nagrody i wyróżnienia:

 • TOP 200 najlepszych marek 2022,
 • Wyróżnienie Polskiej Izby Ubezpieczeń 2022,
 • Superbrands 2020,
 • Gwiazda Jakości Obsługi 2019,
 • Pantera Kantara 2019,
 • i wiele innych.

Ubezpieczenie AXA – czy ma dobre opinie?

AXA ma wiele pozytywnych opinii klientów. Firma ubezpieczeniowa jest ceniona m.in. za szeroką ofertę dostosowaną do potrzeb klientów indywidualnych, sektora mśp oraz spółdzielni mieszkaniowych i innych wspólnot. Na uwagę zasługuje ułatwiony kontakt z firmą przez chat, formularz online, infolinię, czy kontakt bezpośredni w oddziałach i placówkach agencyjnych. Bez wychodzenia można obliczyć składkę ubezpieczenia, zakupić polisę i załatwić sprawę poprzez wypełnienie prostego formularza. Konsultanci telefoniczni z pełnym profesjonalizmem doradzają w kwestii wyboru ubezpieczenia i przedstawiają wszelkie szczegóły oferty.