ERGO Hestia to polskie towarzystwo ubezpieczeń, działające na rynku już od 1991 r. Poprzez stałe poszerzenie oferty i dbanie o jakość usług, obecnie firma ubezpieczeniowa oferuje szeroki wybór ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia komunikacyjne i podróżne oraz ubezpieczenia nieruchomości, które do dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów prywatnych i biznesowych. Od 2019 roku wprowadzono kompleksowy pakiet polis na życie Ergo 4, które pozwala na oferowanie klientom ubezpieczeń o charakterze ochronnym dla bezpieczeństwa finansowego całej rodziny.

Jaki adres ma siedziba ERGO Hestia?

Ubezpieczalnia ERGO Hestia ma swoje placówki i oddziały rozsiane po całej Polsce. Znajdują się one nie tylko w dużych miastach Polski jak Kraków, Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Opole, Poznań, Radom, Rzeszów, Szczecin, czy Słupsk, ale także w mniejszych miastach.

Siedziba główna: ul. Hestii 1; 81-731 Sopot

Jak skontaktować się z ERGO Hestia?

Chcesz zakupić polisę, poznać szczegóły oferty, a może szukasz pomocy w znalezieniu odpowiedniej oferty ubezpieczeniowej? Zadzwoń na infolinię firmy i nawiąż kontakt z konsultantem, który rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości i pomoże Ci szybko załatwić sprawę.

Numer telefonu:

 • 801 107 107 (dla telefonów komórkowych),
 • 58 555 55 55 (dla połączeń zagranicznych).

Kolejnym skutecznym sposobem na załatwienie sprawy jest skorzystanie z formularza kontaktowego, który znajdziesz w zakładce “Obsługa polisy i szkody”. Wystarczy wybrać czego dokładnie potrzebujesz np. Chcę zgłosić szkodę (przy ubezpieczeniu OC), i kliknąć opcję wypełnienia formularza.

Możesz również skorzystać z chatu online dostępnego na stronie internetowej ERGO Hestia. Asystent ubezpieczeniowy odpowie na wszelkie Twoje pytania.

Co obejmuje ubezpieczenie ERGO Hestia?

Pakiet podstawowych ubezpieczeń ERGO Hestia (Ergo 1) obejmuje:

 • ubezpieczenie domu lub mieszkania – ogień i inne zdarzenia losowe,
 • OC w życiu prywatnym,
 • NWW dla kierowcy i pasażerów,
 • OC posiadacza pojazdu.

Pakiet podstawowy Ergo 1 to niezbędna ochrona, która zapewnia bezpieczeństwo finansowe w przypadku wystąpienia losowych zdarzeń określonych w umowie ubezpieczenia. Aby zamówić polisę wystarczy zadzwonić na infolinię. Następnie konsultant telefoniczny dopasuje ofertę ubezpieczenia pod Twoje potrzeby i możliwości finansowe.

Ile wynosi suma ubezpieczenia w ubezpieczeniu podstawowym w Ergo 4?

Pakiet Ergo 4 obejmuje cztery obszary ochrony, aby zapewnić bezpieczeństwo Tobie i Twoim bliskim. Jest to idealny pakiet dla rodziny, gdyż gwarantuje wypłatę świadczenia ubezpieczenia w razie wypadku lub wystąpienia choroby u dziecka. To także zabezpieczenie dla osoby dorosłej w razie śmierci, niezdolności do pracy, choroby i innych zdarzeń losowych, które negatywnie wpływają na finanse rodziny,

Ergo 4 to pakiet, który składa się z czterech filarów:

 1. ubezpieczenie na życie,
 2. uszkodzenie ciała i niezdolność do pracy,
 3. poważne zachorowanie,
 4. zdrowie dziecka.

Suma ubezpieczenia w Ergo 4 zależy od tego, jaka sytuacja przewidziana w umowie ubezpieczenia wystąpiła.

 1. Ubezpieczenie na życie:
  • do 500 000 zł w razie śmierci wskutek wypadku,
  • do 10 000 000 zł w razie śmierci wskutek przyczyny jako zabezpieczenie zobowiązania bankowego,
  • do 10 000 000 zł na wypadek śmierci z każdej przyczyny.
 2. Uszkodzenia ciała i niezdolność do pracy:
  • do 500 000 zł w razie poważnego inwalidztwa lub złamań wskutek wypadku,
  • do 1 000 000 zł w razie niezdolności do pracy spowodowanego wypadkiem jako zabezpieczenie kredytu,
  • do 4 000 000 zł wypłaconej w formie comiesięcznej renty w razie niezdolności do pracy z każdej innej przyczyny.
 3. Poważne zachorowanie:
  • do 200 000 zł w razie wystąpienia na nowotworu lub jednej z 49 innych chorób, które objęte są zakresem wypłacenia świadczenia z tytułu polisy.
 4. Zdrowie dziecka:
  • do 200 000 zł w razie poważnego inwalidztwa lub złamań wskutek wypadku,
  • do 200 000 zł w razie wystąpienia nowotworu lub 20 innych chorób objętych ubezpieczeniem.

Jak sprawdzić swoją polisę Hestia?

Aby sprawdzić swoją polisę wystarczy zalogować się na swoje eKonto ubezpieczeniowe. Masz tam dostęp do swojej polisy, jej zakresie oraz okresie trwania, a także o składce ubezpieczeniowej i sposobie płatności. Dzięki temu możesz szybko i sprawnie uzyskać wszystkie informacje o ubezpieczeniu i sprawdzić, czy wykupiona polisa jest wciąż ważna.

Innym sposobem na sprawdzenie polisy w ERGO jest kontakt telefoniczny z agentem przez infolinię. Profesjonalny agent ubezpieczeniowy rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości dotyczące zakupionej polisy.

Gdzie wysłać dokumenty ERGO Hestia?

Możesz bez wychodzenia z domu przekazać dokumenty firmie ubezpieczeniowej. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy i go wysłać. Za pośrednictwem elektronicznego formularza na stronie ERGO Hestia możesz m.in. zgłosić szkodę, zgłosić zakup pojazdu ubezpieczonego w Hestii, zgłosić roszczenie na ubezpieczenie zdrowia i życia, kontynuować polisę lub z niej zrezygnować, zapytać o ofertę ubezpieczeniową, zgłosić reklamację dotyczącą obsługi klienta i wiele innych.

Warto wejść w zakładkę “Obsługa polisy i szkody”, aby wybrać wśród dostępnych opcji sprawę, jaką chcesz załatwić.

Jeśli nie chcesz korzystać z gotowych formularzy lub do załatwienia sprawy nie jest w ten sposób możliwe możesz wysłać dokumenty pocztą na adres STU ERGO Hestia S.A. ul. Hestii 1, 81-731 Sopot.

Dobrym rozwiązaniem jest wyrażenie zgody na e-korespondencję. Dzięki temu możesz otrzymywać i wysyłać dokumenty na pocztę elektroniczną, co jest wygodne, bezpieczne i oszczędza wiele czasu. Jeśli nie wyrazisz zgody, to korespondencja będzie wysyłana w formie papierowej.

W jakim banku ma konto ERGO Hestia?

Aby opłacić składkę ubezpieczeniową najlepiej skorzystać z indywidualnego iKonta ubezpieczeniowego, gdzie znajdziesz informacje o numerze rachunku bankowego i zrealizujesz przelew. Dane o koncie bankowym ERGO Hestia dla Twojej polisy znajdziesz także na druku polisy zawartej z ERGO Hestia. Warto wiedzieć, że każda polisa ma przypisany indywidualny numer rachunku do wpłat, dlatego też nie powinno szukać się informacji rachunku Hestii w internecie.

Ubezpieczalnia ERGO Hestia – czy ma dobre opinie?

Sopockie towarzystwo ubezpieczeń przez ponad 30 lat swojej działalności zyskało sobie niekwestionowaną pozycję lidera na rynku. Obecnie ERGO Hestia to drugi co do wielkości ubezpieczyciel w Polsce, któremu zaufało wielu klientów prywatnych i firm.

Firma jest ceniona ze względu na elastyczne dopasowanie zakresu ubezpieczenia do indywidualnych potrzeb, oferowanie wysokich sum ubezpieczenia, możliwość ubezpieczenia całej rodziny, a także możliwość zawarcia umowy ubezpieczenia i obsługi polisy online.