Saltus Towarzystwa Ubezpieczeń to przede wszystkim ubezpieczenia na życie i zdrowie, które dają możliwość skorzystania z licznych placówek medycznych współpracujących z Saltus. Firma oferuje również szereg polis w razie niespodziewanych okoliczności: ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie komunikacyjne, ubezpieczenia NNW i podróżne, a także zabezpieczenia spłaty pożyczek.

Saltus Ubezpieczenia składa się z dwóch spółek – Saltus Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych (Saltus TUW S.A), w którym oferowane są ubezpieczenie osobowe i majątkowe oraz Saltus Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie (Saltus TU Życie S.A).

Jaki adres ma siedziba Saltus?

Saltus ubezpieczenia ma wiele placówek agencyjnych, w których klienci indywidualni i biznesowi mogą zakupić polisę. Jeśli chcesz szybko znaleźć placówkę Saltus, na stronie internetowej ubezpieczyciela kliknij opcję “Znajdź placówkę”. Następnie wystarczy wpisać miejscowość, a system błyskawicznie wyświetli placówki w pobliżu.

SALTUS Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych/ SALTUS Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A

Siedziba: ul. Władysława IV 22, 81-743 Sopot

Jak skontaktować się z firmą Saltus?

Jeśli chcesz zapytać o najlepsze pakiety medyczne lub inne pakiety ubezpieczeniowe, zakupić ubezpieczenie lub zgłosić szkodę skontaktuj się z agentem przez infolinię. Jest to najwygodniejszy sposób na otrzymanie żądanych informacji i załatwienie sprawy.

 • Infolinia główna: (58) 770 36 90 lub 801 888 666
 • Infolinia dla ubezpieczenia zdrowotnego: (58) 770 36 92 lub 801 005 777

Biuro obsługi klienta czynne: pon. – pt.: 8.00 – 16.00

Kontakt z ubezpieczalnią Saltus jest możliwy za pośrednictwem poczty e-mail: info@saltus.pl. Dla spraw związanych z ubezpieczeniem zdrowotnym należy kierować wiadomości na adres zdrowie@saltus.pl

Klienci mają także możliwość umówienia wizyty online. Dzięki tej możliwości mogą porozmawiać z doświadczonym agentem nieruchomości w sprawie zakupu polisy oraz spraw związanych z obsługą ubezpieczenia.

​​Centrum Umawiania Wizyt czynne:

 • – pt.: 8:00 – 20:00
 • : 8:00 -14:00
 • : 8:00 – 14:00
 • święta: 11:00 -17:00

Co to jest firma Saltus?

Ubezpieczenia Saltus to dwa Towarzystwa Ubezpieczeniowe: Saltus Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych oraz Saltus Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie. Firma ściśle współpracuje z pośrednikiem ubezpieczeniowym Asekuracja Sp.z.o.o., co pozwala na rozszerzenie oferty o pakiety polis, które zapewniają kompleksowe bezpieczeństwo klientów w razie wystąpienia niespodziewanych okoliczności.

Ubezpieczalnia oferuje szeroki wybór pakietów ubezpieczeniowych, które chronią życie i majątek klientów indywidualnych oraz ich rodzin. W ofercie są również ubezpieczenia dedykowane dla przedsiębiorstw, fundacji oraz jednostek organizacyjnych.

Produkty detaliczne w Saltus Ubezpieczenia można nabyć w ponad 1 000 placówek agencyjnych, przez internet na stronie Saltus, a także przez infolinię. Konsultanci w Saltus doradzają w zakupie odpowiedniego pakietu, uwzględniając potrzebę skutecznego zabezpieczenia finansowego i chęć zakupu ubezpieczenia na korzystnych i przejrzystych warunkach. Ubezpieczenia dla osób fizycznych oraz korporacji są oferowane za pośrednictwem multiagencji i sieci brokerskich, które zawarły umowę współpracy z Saltus.

Saltus Ubezpieczenia szczególną uwagę poświęca ubezpieczeniom na życie, dla których wprowadzane są nowoczesne rozwiązania, niedostępne w większości firm. W przypadku wykupienia ubezpieczenia na życie i zdrowie można skorzystać z sieci placówek medycznych, które współpracują z Saltus. Obecnie funkcjonuje ponad 1800 przychodni w całym kraju, w których można skorzystać z ubezpieczenia na zdrowie, zarówno indywidualnego, jak i grupowego.

Co to jest oferta Saltus?

Saltus indywidualne i grupowe ubezpieczenia zdrowotne zapewnia szybki dostęp do lekarzy i badań w zamian za składkę, której wysokość jest niższa niż koszt wizyty u lekarza–specjalisty. W ramach oferty Saltus oferuje pakiety ubezpieczeń:

 • Indywidualne lub grupowe ubezpieczenie zdrowotne “SALTUS NA ZDROWIE”
 • Indywidualne ubezpieczenie zdrowotne “SALTUS KURACJA”.

“SALTUS NA ZDROWIE” to klasyczna polisa zdrowotna, dzięki którym uzyskujesz dostęp do lekarza-specjalisty i badań w licznych placówkach medycznych Saltus. Z kolei “SALTUS KURACJA” daje możliwość umawiania się do lekarzy i na badania przez 6 miesięcy od wystąpienia nieszczęśliwego wypadku lub pobytu w szpitalu. Zakres działania tego pakietu uruchamia się wtedy, gdy ubezpieczony trafi do szpitala z powodu: nieszczęśliwego wypadku, udaru mózgu, zawału serca, nowotworu złośliwego.

Polisa na życie Saltus gwarantuje stabilność finansową najbliższym ubezpieczonego. Po jego śmierci otrzymają oni świadczenie, które zależy od kwoty sumy ubezpieczenia. Ten produkt może być również zabezpieczeniem w razie spłaty zobowiązania finansowego, w przypadku śmierci ubezpieczonego, czy też poważnej choroby lub hospitalizacji. Pakiety na życie obejmują:

 • MDC Indywidualne Ubezpieczenie na Życie,
 • AOB (ACTI Ochrona Bezpieczeństwo) Indywidualne Ubezpieczenie na Życie,
 • AO (ACTI Ochrona) INdywidualne Ubezpieczenie na Życie,
 • Saltus Moje Życie Grupowe Ubezpieczenie na Życie.

W Saltus możesz ubezpieczyć mieszkanie lub dom jednorodzinny, ruchomości domowe (np. sprzęt elektroniczny), dom w budowie, zewnętrzne elementy budowlane (np. panele fotowoltaiczne). Warto zastanowić się nad ubezpieczeniem turystycznym, jeżeli planujesz urlop za granicą. Polisa w Saltus zapewnia leczenie i transport medyczny w razie nieszczęśliwego wypadku, pomoc na wypadek utraty i uszkodzenia bagażu oraz wyrządzenia szkody osobie trzeciej.

Saltus to liczne ubezpieczenia komunikacyjne z oferty Ergo Hestia, MTU i Link 4, które zapewniają kompleksową ochronę Twojego pojazdu w razie wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności. Wśród dostępnych polis na samochód znajduje się OC, AC Maxi, AC Mini, Assistance, NNW kierowcy i pasażera, ubezpieczenie szyb.

Jak zrezygnować z ubezpieczenia Saltus?

Ubezpieczony ma prawo do odstąpienia umowy ubezpieczenia w Saltus w ciągu 30 dni od jej zawarcia. Z kolei wypowiedzenie jest dostępne w każdym okresie obowiązywania umowy.

Wystarczy złożyć oświadczenie o rezygnacji lub wypowiedzeniu umowy ubezpieczenia bezpośrednio w placówce agencyjnej Saltus. Możesz to także zrobić, wysyłając dokumenty na adres kontaktowy Saltus Ubezpieczenia:ul. Władysława IV 22, 81-743 Sopot.

Ubezpieczalnia Saltus – czy ma dobre opinie?

Saltus cieszy się dobrymi opiniami wśród klientów indywidualnych i biznesowych. Nowoczesne pakiety ubezpieczeń zdrowotnych zapewniają szybki dostęp do lekarzy specjalistów i badań bez czekania w kolejce, co jest bardzo ważne w przypadku pojawienia się choroby lub wystąpienia nieszczęśliwego wypadku.

Stały kontakt z doświadczonymi agentami ubezpieczalni gwarantuje wysoką jakość obsługi klienta. Z kolei możliwość zgłoszenia szkody lub zdarzenia w formularzu online gwarantuje szybsze załatwianie spraw bez konieczności długiego oczekiwania na wypłatę odszkodowania i świadczeń.