Santander Allianz (do 2022 r. Santander Aviva) oferuje szereg polis na życie i zdrowie, ochronę nieruchomości oraz zabezpieczenia kredytów hipotecznych i gotówkowych. Warto zabezpieczyć swoją przyszłość finansową na wypadek nieprzewidzianych okoliczności przez zakupienie polisy dopasowanej do Twoich potrzeb ubezpieczeniowych i budżetu.

Jaki adres ma siedziba Santander Aviva?

Ubezpieczenia w Santander Aviva możesz zakupić w każdym oddziale banku Santander Polska. Jest to 3. pod względem ilości placówek bank w Polsce, tak więc bez problemu można bezpośrednio kupić polisę w placówce.

Siedziba: ul. Inflancka 4b, 00-189 Warszawa

Jak skontaktować się z firmą Santander Aviva?

Z ubezpieczycielem Santander Allianz możesz skontaktować się w dowolny sposób. Klienci mają możliwość skorzystania z infolinii i adresu e-mail.

Numery telefonów:

 • Infolinia główna: 801 888 188 lub 22 557 44 71 (czynna od pon. do pt. w godzinach 8.00 – 19.00)
 • Centrum Alarmowe dla ubezpieczenia NA PODRÓŻ: Tel: 22 205 50 95
 • Centrum Alarmowe dla ubezpieczeń podróżnych w ramach kart kredytowych:Tel: 22 205 50 51
 • Informacja o ofercie i zawarcie umów ubezpieczenia:1 9999 lub 61 81 19999

Adres e-mail: obsluga.klienta@santander.allianz.pl

Wygodną funkcją jest możliwość zgłoszenia szkód i roszczeń za pomocą formularza online. Wystarczy wybrać rodzaj polisy, której dotyczy sprawa: ubezpieczenie życia i zdrowia, ubezpieczenie domu i mieszkania, ubezpieczenie utraty i niezdolności do pracy lub ubezpieczenie kart. W następnym kroku należy wybrać rodzaj zdarzenia np. hospitalizacja, śmierć ubezpieczonego, poważne zachorowanie, włamanie do domu, zdarzenia losowe w domu. Po kliknięciu w “Zgłoś szkodę online” należy wypełnić formularz i wysłać go.

Co to jest Santander Aviva?

W 2022 r. Santander Aviva zmieniło nazwę na Santander Allianz Towarzystwo Ubezpieczeń  S.A. oraz Santander Allianz Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Było to spowodowane przejęciem własności polskich spółek Aviva przez grupę Allianz. Obecnie akcje w spółce Santander Allianz posiada grupa Allianz oraz Santander Bank Polska.

Od 2008 r. dawne Santander Aviva oferuje ochronę ubezpieczeniową w ramach produktów oferowanych przez bank. W ofercie znajdują się różne rodzaje ubezpieczeń:

 • ubezpieczenie na życie i zdrowie,
 • ubezpieczenie na dom i mieszkanie Locum Comfort,
 • ubezpieczenie turystyczne
 • ubezpieczenie do kredytu gotówkowego Spokojny Kredyt oraz do kredytu hipotecznego Spokojna Hipoteka.

Wśród ubezpieczeń na życie i zdrowie dostępne są pakiety:

 • pakiet na życie – podstawowa całego ubezpieczenia, do którego możesz zakupić pozostałe pakiety,
 • pakiet zdrowotny – wypłata gotówki na wypadek zachorowania na udar mózgu, nowotwór złośliwy lub inną z 21 chorób wymienionych w umowie,
 • pakiet szpitalny – otrzymanie środków na wypadek pobytu w szpitalu lub Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (SOR),
 • pakiet wypadkowy – wypłata świadczenia w razie śmierci lub poważnej kontuzji w wyniku nieszczęśliwego wypadku,
 • pakiet dla dziecka – wypłata świadczenia w razie kontuzji dziecka w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Pracownicy bankowi, dzięki połączeniu wiedzy w zakresie aspektów kredytowych oraz ubezpieczenia oferuje korzystne programy ubezpieczeniowe, które są dopasowane do potrzeb klientów. Wysoki poziom obsługi sprawia, że Santander Allianz staje się jednym z najbardziej rozpoznawalnych ubezpieczycieli na polskim rynku.

Ile kosztuje ubezpieczenie w Santander?

Santander Allianz ma w swojej ofercie szereg polis o zróżnicowanych sumach ubezpieczenia. O cenę oferowanych ubezpieczeń na życie i zdrowie, majątkowych i na zabezpieczenie kredytu możesz dopytać agenta ubezpieczeniowego przez infolinię lub bezpośrednio w oddziale banku Santander.

Można dokonać zakupu ubezpieczenia przez Santander Internet. Po zarejestrowaniu lub zalogowaniu się na konto należy wypełnić elektroniczny formularz, w którym wybierasz zakres ochrony, sumę ubezpieczenia oraz sposób płatności za polisę. Po przejściu całego procesu system wyliczy Ci, jak wygląda cena ubezpieczenia wraz ze składkami. Następnie wystarczy zatwierdzić swój wybór – ochrona rozpocznie się po dniu zawarcia umowy z Santander Allianz.

Jak sprawdzić status roszczenia Santander Aviva?

Aby sprawdzić, czy zgłoszenie szkody lub roszczenia zostało rozpatrzone przez ubezpieczyciela należy zadzwonić na numer telefonu 801 888 188 lub 22 557 44 71. Infolinia jest czynna w dni robocze w godzinach 8.00-19.00. O status prowadzonej sprawy możesz także zapytać bezpośrednio w placówce Santander Allianz.

Ile czasu ma Aviva na rozpatrzenie roszczenia?

Santander Towarzystwo Ubezpieczeń ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku od dnia jego wysłania przez ubezpieczonego. Z tego powodu warto jak najszybciej zgłosić szkodę lub inne zdarzenie, aby ubezpieczyciel jak najszybciej załatwił sprawę.

Jak zrezygnować z Sandatner Aviva?

Możesz odstąpić od umowy ubezpieczenia w Santander w terminie 30 dni od jej zawarcia. Z kolei wypowiedzenie umowy jest możliwe w każdym momencie jej obowiązywania.

Oświadczenie o odstąpieniu lub rezygnacji z polisy powinno być złożone w formie pisemnego wniosku do ubezpieczyciela. Można to zrobić na wiele wiele sposobów: listem poleconym czy drogą elektroniczną na adres-email poprzez wysłanie skanu dokumentów z własnoręcznym podpisem. Jest możliwość przekazania dokumentów agentowi ubezpieczeniowemu lub bezpośrednio w placówce towarzystwa ubezpieczeń Allianz.

Dokumenty o odstąpieniu lub rezygnacji z umowy ubezpieczenia możesz wysłać:

 • Na adres e-mail: obsluga.klienta@santander.allianz.pl
 • Pocztą na Adres: Santander Allianz Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., ul. Inflancka 4b, 00-189 Warszawa.

Czy Commercial Union to Aviva?

Commercial Union to dawna nazwa towarzystwa Ubezpieczeń Santander Aviva. Do czasu przejęcia Commercial Union obsługiwało ponad 3 milionów klientów i obracało aktywami o wartości ponad 50 mld złotych. Mimo zmian w zarządzie spółki, Santander Aviva (Allianz) wciąż dostarcza jakościowej obsługi w zakresie ubezpieczeń zarówno dla nowych, jak i starych klientów.